Sběr dýňových semínek 2018

The harvest time is here again. Our special oil pumpkins are a big part of it. It is a crucial time and it takes a few days working day and night in order to collect all. Take a look at what it means to harvest pumpkin seeds at our farm.

[KGVID]https://www.psfarm.cz/wp-content/uploads/2018/11/Pumpkin-Seeds_edit.mp4[/KGVID]

sklizeň 2018

Milý přátelé,

tuto nedělí a pondělí (7.10.-8.10.) zahájíme na naší farmě hlavní sběr naši úrody tohoto roku (hlavně dýně, mrkev, a možná jablka). Úrody máme hodně, ale chybí nám pár usilovných ruk. Kdyby jste našli v tomhle čase trochu chutě a energie nazbyt nás podpořit, moc rádi by jsme to uvítali. Občerstvení, oběd a odměna z naši úrody zajištěná.

Zavolejte nebo se ukažte ráno kolem desáté u našeho baráčku č. 150 ve Mšeckých Žehrovicích.

Děkujeme a doufáme brzy na shledanou, Vaše přátele z farmy Uchované Semínko.

Den Biofarmy

Zároveň Váš všechny zveme na náš den „Biofarmy“, který se uskuteční v úterý 16 října ve Dvoře v Kobylisích. Naše biofarma bude mít možnost v tento den přivézt atmosféru našich Dožínek v menším taký pro naše příznivce v Praze. Těšíme se na Vaší účast. Vaší přátele z farmy.

Víkend otevřených zahrad

Nové události: POZVÁNKA NA VÍKEND OTEVŘENÝCH ZAHRAD.
Přes víkend 9. – 10. června, od 9:30 do 18:00, si budete moci prohlídnout na naší farmě v rámci „Víkendu otevřených zahrad“ náš ovocný les méně známých odrůd ovoce. Pozvete své přátele, známe a všechny lidi, který mají zájem o malou procházku naší „rajskou zahradou“.
Aby jsme Vám zpestřili Váš pobyt  bude v neděli přes celý den možný nákup našich farmářských produktů z naší biofarmy a taky malé občerstvení se zmrzlinou bez cukru pro velké i malé.
Neváhejte a naplánujte si svůj víkend u nás, těší se na Vás Vaše biofarma „Uchované semínko“

Březová míza

    Co je nového na našem stánku?

Tento týden můžete zcela výjimečně ochutnat a koupit na našem stánku, poprvé v tomto roku, čerstvou, březovou mízu.
Je to 100% březová míza (rostlinná voda), se silně regeneračními, očisťujícími, posilujícími a omlazujícími účinky. Výborná na použití u jarní detoxikace. Chutná jemně a lahodně, pro všechny kategorie lidí. Může úplně vynahradit Váš pitný režim i na několik dní pokud jí budete mít dostatek.
Míza z naší biofarmy je z bříz, které se nacházejí v našem panenském údolí, kde jsou šetrně užívané tak aby nebyly poškozené.
Tato nepasterizovaná míza je chlazená a podávaná čerstvě, aby blahodárnost a plnost jejích účinků nebyl nijak ukrácen.

Farmářské trhy Holešovice

Farmářské trhy – Praha, Holešovice 23.3. – 25.3.2018

 

Zveme Vás na Farmářské trhy do Holešovic tento víkend, kde nás můžete vidět přímo v akci. V pátek a neděli Vás pohostíme čerstvě upečenou pizzou z pece na dřevo přímo před průmyslovým palácem na famózním festivalu Evolution. V pátek a neděli budeme mít také náš bio zeleninový stánek v „plné síle“ a se vším co momentálně na naši farmě máme. V sobotu budeme provozovat na stejném místě malé workshopy ve stylu otevřené diskuse s jedním z našich zkušených sadařů na témy: Trvalé udržitelný život začíná trvale udržitelnými vztahy, farmaření v komunitě, staré a trvalé odrůdy versus odrůdy nové doby. V sobotu zpestříme den tanečními workshopy izraelských tanců, kde se může každý připojit. Sobotní bezplatnou pohostinnost obohatí u nás na stránečku teplé, jemně povzbudivé matéčko s domácími špaldovými koláčky plus příjemná atmosféra našich lidí, kteří budou mít hodně času Vám opsat všechno co se děje u nás na farmě. Proto neváhejte přijít, budeme tam na vás čekat. Těšíme se na Vás, Vaše farma „Uchované Semínko“

Džus Mrkvička

Džus Mrkvička

Džus mrkvička je z řady našich šťáv z čistých výlisků. Obsahuje jednoduše jenom naši biomrkev a jablko a nic

víc a ani míň.
Pro zachování ještě většího množství výživových látek a pro zpříjemnění chutě jsou naše šťávy zvláště nefiltrované, tedy obsahují vysoký podíl ovoce na dně každé láhve. To se musí před každým použitím dobře rozmíchat, aby bylo ovoce rovnoměrně rozdělené do každého doušku.

Nápoj mrkvička je občerstvující nápoj, zvláště vhodný pro kojící matky, děti a lidi, kteří hledají jednoduché a čisté nápoje.

Mrkvičku můžete koupit u nás v obchůdku, nebo na farmářských trzích (viz farmářské trhy).

 

Farmářská slavnost „Dožínky“ v září 2017

Farma „Uchované semínko“ měla 17. září 2017 svou už třetí Dožínkovou slavnost

Přes 700 návštěvníků, přátel a sousedů si mohlo v překrásný a poklidný nedělní den, doopravdy užít naši každoroční Dožínkovou slavnost na naši farmě „Uchované semínko“!
Děti a rodiče si naplno užili dětské aktivity dole v údolí. Pro hladové bylo připravené farmářské jídlo a opravdovým požitkem byly jízdy kolem farmy s koňským spřežením. Ukázky koňské síly byly demonstrovány když desítky dětí a dospělých se ze všech sil snažili utáhnout brány, které náš tažný kůň Ferda, za sebou vláčel jako malou krabičku od zápalek.
Hlavním bodem dne byla divadelní hra připravená našimi dětmi v domácí škole, která nesla své poselství: Životní cesta upřímného člověka nebude snadná, ale na konci ho čeká odměna. Hra našich dětí pohnula srdcem mnoha lidí.

 

[KGVID]https://www.psfarm.cz/wp-content/uploads/2018/11/Dozinky_2017.mp4[/KGVID]